יולי 26, 2015

צוות ההפקה

רן לוי

RanLeviקשה לי להגדיר את עצמי. כתבתי ארבעה ספרים, כך שאני סופר. למדתי הנדסת חשמל, כך שאני גם מהנדס. אני עורך ומגיש פודקאסט, מה שהופך אותי לפודקאסטר (או 'שדר פודקאסטים'). אני כותב על מדע וטכנולוגיה עבור מספר ירחונים, אתרים ועיתונים (Ynet, כלכליסט, אודיסאה, גלילאו צעיר ועוד)- אז אולי אני עיתונאי טכנולוגיה. אני מרצה ומופיע בפני קהל בכל רחבי הארץ. כנראה שאני קצת מכל דבר, בסופו של דבר.

יותר מכל, אני סקרן. כשהייתי ילד, קראתי את כל אנציקלופדיה 'בריטניקה לנוער'. כשסיימת אותה, עברתי לספרייה הציבורית השכונתית וביליתי שעות אינספור בחדר העיון. הייתה לי מחברת, ורשמתי בה כל עובדה מרתקת שגיליתי בספרים: מהירות האור, שמות של דינוזאורים, יסודות כימיים…אני לא יודע מדוע רשמתי את כל האנקדוטות האלה. אולי רק רציתי לחלוק עם מישהו את ההנאה האדירה וחדוות הגילוי. כשהתבגרתי, קרה דבר נפלא: הסקרנות לא נעלמה. ההפך הוא הנכון: ככל שלמדתי, העמקתי וגיליתי תחומי ידע חדשים, התחזקה אצלי התחושה שאין שום דבר בעולמנו שהוא משעמם. הסיבה היחידה שאנחנו חשים שנושא או תחום עיסוק מסוים הוא לא מעניין, היא שאנחנו לא מכירים אותו מספיק. יש יופי חבוי בכל דבר- החל מפיסיקה, דרך רפואה וכלה בראיית חשבון. המטרה שהצבתי לעצמי היא לחשוף את היופי החבוי הזה לעיני הקוראים והמאזינים

יפתח מזור

Iftach_Mazorנולדתי וגדלתי בקיבוץ משמר הנגב ולמרות שכבר עזבתי אותו מזמן, הוא עדיין לא עזב אותי. חובב ספרים, טיולים, שירה, מוזיקה ובעיקר בני אדם. חולק את חיי עם לבנת (אישתי), נווה ואגם (ילדיי) בקיבוץ שדה-בוקר.

התחומים אותם אני חוקר הם היסטוריה, זמר עברי ומדע. התחום המדעי האהוב עלי ביותר הוא 'ביולוגיה' ולכן גם סיימתי דוקטורט בנושא זה. במיוחד אני אוהב הצמחים. כנראה משום שלהבדיל מחיות-בר, הם לא קופצים ובורחים כשמנסים להתקרב אליהם. במהלך היום אני עובד במחקר ופיתוח של חברת זרעים, בצהריים עם המשפחה, ובלילה אני עורך ומגיש את הפודקאסט 'פה ושם בארץ ישראל' העוסק בנושאי מדע, היסטוריה ותרבות. בנוסף אני עומד מאחורי פרויקט גדול של שימור ותיעוד מוזיקת הפולק הכפרית שנוצרה בארץ לאורך השנים (פרויקט 'שירה עובדת').

דני טימור

dani_timorנולדתי וגדלתי בתל אביב, בן בכור להורי ונכד ראשון לסבא וסבתא אשר שכלו את בנם במלחמת ששת הימים. כנושא שמו של דודי זכיתי לקשר קרוב מאד ומיוחד עם סבי, איש עם סיפור חיים יוצא דופן של בריחה, העפלה, גבורה וספורט – סבי היה שחקן מוביל בקבוצת בכדורגל "הכח וינה". קשר מיוחד זה לצד קשר עם סבתותי הפכוני למאזין המושבע לסיפוריהם.

כמו בכל משפחה יהודית באירופה ובמדינות ערב, סיפור משפחתי הינו סיפור מרתק אשר רובו אבד לעולמים, לצערנו לא תיעדנו את הסיפורים ולא ראיינו את הסבא והסבתות ולמעט עבודות שורשים שנעשו על ידי ילדי בכיתה ז' לא נותר מסיפורים אלו כל זכר.

את אהבתי לתוכניות שמע בכלל ולפודקאסטים בפרט טיפחתי מגיל גן – תסכיתי "לאם ולילד" ו"לבת ולבן ולכל המתעניין" של רשת א' בשנות השבעים ומאז אני מאזין מכור.

בקיץ 2012 הקמנו רן לוי ואני את פודקאסט ישראל, מיזם שמטרתו לקדם ולפתח את תחום הפודקאסטים בישראל. פודקאסט ישראל מפיקה תוכניות וארועים לקהל, התוכניות שלנו נהנות מקהל של מאות אלפי מאזינים, קהילות גדולות וחזקות המתגבשות סביב פודקאסטרים איכותיים ומעל לכל תוכן איכותי המוגש לקהל של מבוגרים ונוער.

לטעמי, החיבור בין סיפורי משפחות לבין המדיה החדשה האישית והמיוחדת הזו "פודקאסט" ישמור סיפורי משפחות וסיפורי חיים לנצח ויעמיק את מגמת התיעוד המשפחתי המתפתחת בארץ ובעולם.

ניר סייג

ניר הגיע אלינו אחרי קריירה מרשימה של 20 שנה ברדיו – בה התחיל כטכנאי והמשיך כמנהל מחלקת תכניות ופרומו למשך 15 שנה ברדיו 91FM. ומלבד תפקידו כמהנדס סאונד ואיש הפקה ניר יוצר מוזיקה. המוזיקה המיוחדת שתשמעו ב"סיפור משפחתי" הם פרי יצירתו! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל פונט