איצ׳ה- מנהל, מהנדס ובעל מעוף

חלק א:

הורד את הפרק (MP3)

חלק ב:

הורד את הפרק (MP3)


אם אומר לכם שמסלון ביתו ניתן לראות עד קצה האופק – ודאי הייתם פוטרים את המשפט בססגוניות יתר, אולי אפילו שמאלץ. אבל לא כך הוא.
נדמה כי איצ׳ה כיוון תמיד אל עבר קצה האופק – בצחוק, בחיוך, בהנאה גמורה, ובעיקר – בסקרנות אין קץ על מה מסתתר שם מעבר לפינה.

הפרטים הבסיסיים נראים פשוטים – איצ׳ה נולד בתל-אביב, גדל בירושלים, היה נוטר, למד הנדסה בטכניון, עבד עבור חברות ישראליות באפריקה בשנות השישים כמו מהנדסים רבים אחרים, ניהל פרויקטים עבור החברות האלו בארץ, ואחר כך פנה לעסקים פרטיים.
אבל – כמו כל דבר בחיים – בין הלאקוניות הזו – לאופן שבו הדברים התנהלו במציאות – תהום פרושה.

כילד יצא לטיול קליל עם אימו, באירופה שהיתה תחת אימת הנאצים; כנוטר בירושלים סייע לא מעט בהקמת המדינה שבדרך; כסטודנט בטכניון עיבד יצירות לתזמורת התלמידים וגם ניצח עליהם; מתוקף עיסוקיו בליבריה מצא את עצמו עד מהרה כיועץ לנשיא המדינה העצמאית היחידה באפריקה שמעולם לא היתה קולוניה; בין לבין מצא זמן לעמוד בראש הסתדרות המהנדסים והטכנאים ולבוא בדברים עם בן-גוריון; והעסקים אליהם פנה היו, למעשה, הקמת חברת תעופה פרטית ישראלית ראשונה – שהתחרתה במונופול של אל-על באותם הימים; אה, ו-כן, היה גם העניין הקטן והכמעט שולי הזה בביוגרפיה שלו – איצ׳ה הוא זה שסיפק את ידיעת הזהב למבצע הנועז ביותר של צה״ל.

לפניכם שעתיים מהנות ומרתקות עם איש שבקולו ניכרת היטב בת הצחוק שבעיניו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *